تبلیغات
وبلاگ تخصصی وب و کامپیوتر - احمدی مقدم: ایمیل ها و اس ام اس ها کنترل می شود!
 
وبلاگ تخصصی وب و کامپیوتر
وبلاگی برای دوستداران كامپیوتر و وب و اخبار IT
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احسان الهی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، گفته که ایمیل ها و اس ام اس ها کنترل می شود و با افرادی که از طریق اس ام اس و ایمیل افراد را تشویق به حضور در تجمعات می کنند، برخورد می شود.

آقای احمدی مقدم گفته است که "ایمیل ها و اس ام اس ها از جایی فرستاده می شود که کاملا در کنترل ما قرار دارد و تصور نکنند که آنتی پروکسی جلویش را می گیرد و این تصور اشتباه را نداشته باشند که کنترل نمی شوند" اما در مورد نحوه کنترل مبادله پیام از طریق ایمیل و اس ام اس، نهاد کنترل کننده و جنبه های حقوقی مورد استفاده در این زمینه توضیحی نداده است.

براساس قانون جرایم رایانه ای جمهوری اسلامی، سرویس دهندگان اینترنتی موظف هستند اطلاعات مربوط به کاربران را برای چند ماه نگهداری کنند و این اطلاعات با حکم قضایی می تواند در دسترس نهادهای امنیتی قرار گیرد.

در ماههای اخیر به دلیل محدودیت های رسانه ای در داخل ایران، استفاده از اینترنت، با وجود کاهش سرعت آن، برای انتقال تصاویر و ایمیل و انتشار اخبار مربوط به تجمع ها و تظاهرات مخالفان دولت رونق گرفت.

دولت هم به منظور مقابله با ارتباط بین تظاهرکنندگان، در جریان تظاهرات اعتراضی به قطع پیام های کوتاه یا اس ام اس مبادرت کرده است ولی استفاده از اس ام اس در ایران بسیار رایج است و از آن به طور گسترده برای مبادله اخبار و اطلاعات استفاده می شود.

اکنون رئیس پلیس کسانی را که با استفاده از اس ام اس به اطلاع رسانی سیاسی مبادرت می ورزیده اند مورد تهدید قرار داده و گفته است که "تاکنون با این افراد مدارا شده است" ولی پس از اتفاقات روز عاشورا ، "مدارا کنار گذاشته شده و با این افراد از سوی پلیس و قوه قضائیه برخورد می شود."

احمدی مقدم

به گفته آقای احمدی مقدم، تاکنون با کسانی که از طریق ایمیل و اس ام اس، مردم را به تجمعات دعوت می کردند، مدارا شده است!

 

در روز عاشورای امسال، بین عزاداران مخالف دولت و ماموران نیروی انتظامی و افراد موسوم به لباس شخصی درگیری روی داد که براساس گزارش های خبری و تصویری انتشار یافته، با خشونت شدید از سوی ماموران امنیتی همراه بود.

در پی این تظاهرات، که در جریان آن برخی از تظاهرکنندگان در برابر حملات نیروهای دولتی به مقاومت مبادرت کردند، شماری از مقامات و رسانه های حکومتی معترضان را به اهانت به مقدسات دینی متهم ساختند و از تصمیم به شدت عمل در تظاهرات بعدی سخن گفتند.

آقای احمدی مقدم گفت که "کسانی که به خیابان می آیند عامل اصلی نیستند بلکه تحریک کنندگان و افرادی که اقدام به فراخوانی و سازماندهی این افراد می کند ، عوامل اصلی هستند که شاید در میدان هم نباشند."

تظاهرات روز عاشورا

 

فرمانده پلیس هشدار داده که تا پیش از این با کسانی که از طریق ایمیل و اس ام اس فراخوان برای "شرکت در اجتماعات غیرقانونی و اغتشاش" می دادند، برخورد نکرده چون "قرار بر برخورد نبوده است و از این پس اگر این افراد به کار خود ادامه دهند، همه سوابق گذشته آنها که ثبت شده است تحت حساب و کتاب قرار می گیرد."

به گفته آقای احمدی مقدم، "آنهایی که کار سازماندهی و یا فراخوانی انجام می دهند، حتما جرمشان بسیار بیشتر از افرادی است که کف خیابان می آیند و قانون شکنی می کنند."

در روز عاشورا، عزاداران مخالف دولت در نقاط مختلف به خصوص تهران تظاهراتی را برگزار کردند که براساس گزارش های خبری و تصویری، با خشونت نیروهای انتظامی و افراد موسوم به لباس شخصی مواجه شد هرچند در مواردی نیز تظاهرکنندگان به مقابله با ماموران دولتی پرداختند.


این فقط یك مطلب است و هیچ ربطی به سیاست ندارد و من بخاطره بحث ایمیل(مربوط به اینترنت) در "وبلاگ تخصصی وب و كامپیوتر" قرار دادم.

نوع مطلب : اخبار، فناوری اطلاعات، هک و امنیت، مقالات ، 
برچسب ها : كنترل ایمیل، كنترل SMS، كنترل پیام ها توسط پلیس، كنترل ایمیل ها توسط احمدی مقدم، SMS ها كنترل میشوند، اس ام اس ها كنرل میشوند، هشدار هشدار،

       نظرات
شنبه 26 دی 1388
احسان الهی