تبلیغات
وبلاگ تخصصی وب و کامپیوتر - User Account Control یا همان UAC چیست؟
 
وبلاگ تخصصی وب و کامپیوتر
وبلاگی برای دوستداران كامپیوتر و وب و اخبار IT
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احسان الهی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
User Account Control (UAC) یک ویژگی در ویندوز است که می تواند از دستکاری های غیر مجاز جلوگیری کند.
روش کار UAC به این ترتیب است که قبل از انجام عملی که می تواند بر روی عملکرد صحیح سیستم شما تاثیر گذار باشد، با پرسیدن رمز مدیر (Administrator) و یا گرفتن مجوز انجام این عمل از شما، این عمل را انجام می دهد.


زمانی که با یک پیام UAC روبرو می شوید آنرا به دقت بخوانید و توجه کنید که نام برنامه و یا عملی که می خواهید انجام دهید با محتویات پیام UAC یکسان باشد. با بررسی پیام UAC می توانید از نصب و یا اجرای برنامه های Malicious software یا Spywareجلوگیری کنید.
پیام UAC می تواند به دلیل ایجاد یکی از وضعیت های زیر نمایش داده شود:
New Page 1


1- ویندوز برای انجام عملی به مجوز شما نیازمند است: یک تابع و یا برنامه ویندوز که می تواند بر سایر کاربران موجود در این کامپیوتر تاثیر بگذارد مجوز انجام این عمل را برای شروع کارش می خواهد.

 

2- یک برنامه به مجوز شما نیاز دارد: یک برنامه که جزئی از سیستم عامل (ویندوز) شما نیست برای شروع به مجوز شما نیاز دارد.

 
3- یک برنامه ناشناخته قصد دسترسی به سیستم شما دارد: ویندوز برنامه هایی که امضای دیجیتال معتبری ندارند را در این گروه قرار می دهد. توجه کنید که نداشتن امضای دیجیتال معتبر ضرورتاً نشان دهنده ی خطرناک بودن برنامه نیست. به هر حال شما بایستی سعی کنید برنامه هایی اجرا شوند که منبع معتبری دارند مانند سایت های انتشار دهنده و یا CD/DVD های اصلی (Original).

 
4- این برنامه بلاک شده است: این برنامه توسط مدیر (Administrator) بلاک شده است و برای اجرای آن بایستی با مدیر (Administrator) تماس بگیرید تا این برنامه را باز کند.

 
و در آخر توصیه مایکروسافت به شما:
سعی کنید در بیشتر موارد به عنوان کاربر استاندارد به سیستم وارد شوید (Log On) چرا که در این حالت می توانید از بیشتر امکانات ویندوز مانند اینترت، فرستادن میل و اغلب کارهای روزمره بدون حساب کاربری مدیر (Administrator) استفاده کنید و اگر خواستید کاری انجام دهید که به حساب کاربری مدیر (Administrator) نیاز داشتید (مانند نصب یک برنامه)، نباید به حساب کاربری مدیر (Administrator) سوئیچ (Switch) کنید بلکه ویندوز سریعاَ کادری نمایش می دهد که از شما مشخصات حساب کاربری مدیر (Administrator) را می خواهد و در صورتی که مشخصات درست باشد عملیات مورد نظر انجام می شود.
نوع مطلب : اخبار، فناوری اطلاعات، سیستم عامل، آموزش، مقالات ، 
برچسب ها : UAC، User Account Control، (Administrator)، Spyware،

       نظرات
پنجشنبه 12 شهریور 1388
احسان الهی