تبلیغات
وبلاگ تخصصی وب و کامپیوتر - پوشه system volume information چیست؟
 
وبلاگ تخصصی وب و کامپیوتر
وبلاگی برای دوستداران كامپیوتر و وب و اخبار IT
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احسان الهی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

System volume information - webparking.mihanblog.com

در صورتیکه زیاد از windows xp استفاده می کنید احتمالا با پوشه ای به نام system volume information مواجه شده اید و این سوال برای شما بوجود امده که این پوشه چیست و چه فایده ای دارد ؟ پوشه سیستم والیوم اینفورمیشن در واقع بخشی از system restore ، ابزاری برای برگرداندن وضعیت سیستم به حالتی قبل، است. system volume information مکانی است که ویندوز اکس پی مراحل تغییرات سیستم برای بازگردانی (system restore) و همچنین فایلهای مربوط به این اعمال را در این پوشه نگهداری می کند. درصورتیکه سرویس system restore در کامپیوتر شما فعال است اما با این وجود پوشه system volume information را در درایوهای خود نمی بینید باید «نمایش فایلهای مخفی و سیستمی» را فعال کنید. برای این منظور در my computer به منوی tools=>folder options=>view رفته و گزینه show hidden files and folders را فعال کنید. همچنین باید گزینه hide protected operating system files را از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید). در صورت مشاهده پنجره تایید، ok را کلیک کنید. ممکن است پوشه های زیادی به نام system volume information در سیستم شما وجود داشته باشد و در مواقعی که زیاد اقدام به حذف و نصب نرم افزار در کامپیوتر می کنید این پوشه ها دارای حجم زیادی می باشد و حتی به چندین گیگابایت می رسند. نکته: بسیاری از ویروسهای کامپیوتری خود را در این پوشه مخفی می کنند و در صورتیکه شما سیستم خود را با استفاده از system restore به مرحله ای قبل برگردانید این ویروسها مجددا باز می گردند. این یکی از دلایلی است که بعضی از کاربران گمان می کنند فولدر system volume information، ویروس است و یا یا توسط ویروسها ایجاد شده است !


دسترسی به محتویات system volume information

در اغلب مواقع نیازی به دسترسی به این پوشه وجود ندارد. اما درصورتیکه کنجکاو شده اید این پوشه را ببینید و محتویات آن را مشاهده کنید باید در شرایط مختلف از روشهای زیر استفاده کنید: در ویندوز xp ویرایش درhome :my computer به منوی [tools=>folder options=>view]رفته و گزینه show hidden files and folders را فعال کنید. همچنین ب گزینه hide protected operating system files را از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید). در صورت مشاهده پنجره تایید، ok را کلیک کنید. در ویندوزxp ویرایش :workgroup or standalone computer windows xp professional using the ntfs file system on a در my computer به منوی [tools=>folder options=>view]رفته و گزینه show hidden files and folders را فعال کنید. همچنین بایستی گزینه hide protected operating system files را از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید). در صورت مشاهده پنجره تایید، ok را کلیک کنید. حال روی پوشه system volume information کلیک کرده و گزینه sharing and security را انتخاب کنید و وارد تب security شوید. دکمه add را کلیک کرده و نام کاربری که قرار است محتویات این پوشه را مشاهده کند را درج کنید. حال می توانید با دابل کلیک کرده روی system volume information آن را بازکرده و مشاهده کنید. در ویندوز file system on a domainدر my computer به منوی [tools=>folder options=>view]رفته و گزینه show hidden files and folders را فعال کنید. همچنین بایستی گزینه hide protected operating system files را از حالت تیکدار خارج نمایید (غیرفعال کنید). در صورت مشاهده پنجره تایید، ok را کلیک کنید. حال روی پوشه system volume information کلیک راست کرده و گزینه sharing and security را انتخاب کنید و وارد تب security شوید. دکمه add را کلیک کرده و نام کاربری که قرار است محتویات این پوشه را مشاهده کند را درج کنید. حال می توانید با دابل کلیک کرده روی system volume information آن را بازکرده و مشاهده کنید.


حذف system volume information

حتی اگر سرویس system restore را غیر فعال کنید باز پوشه system volume information در سیستم شما وجود دارد و بایستی بصورت دستی حذف گردد. ابتدا طبق روشهای بالا بایستی بتوانید به این پوشه دسترسی پیدا کنید. سپس باید system restore را غیرفعال کنید. برای غیر فعال کردن system restore وارد cotrol panel و سپس system شده و از تب system restore گزینه turn off system restore را تیکدار نمایید. یکبار سیستم را ری استارت نمایید. حال می توانید این پوشه ها را از درایوها حذف کنید. توجه کنید در صورتیکه مجددا system restore را فعال کنید این پوشه ها ایجاد می شوند.

نوع مطلب : اخبار، ترفند های کامپیوتر، سیستم عامل، مقالات ، آموزش، 
برچسب ها : system volume information، system، system volume، volume information، SVI، دسترسی به محتویات system volume information، حذف system volume information، پوشه system volume information، system volume information چیست،

       نظرات
شنبه 23 خرداد 1388
احسان الهی